{
Dom tymczasowy
}

Sami prowadzimy dom tymczasowy. Jest on duży, ale może pomieścić ograniczoną liczbę czworonogów. Nie lubimy tego momentu kiedy miejsce u nas się kończy i musimy odmówić pomocy kolejnym bezdomnym zwierzętom, które porzucane są przez 365 dni w roku. Każdy z nas, jeśli chce, może stworzyć dom tymczasowy dla kota lub psa i być może uratować mu w ten sposób życie.

Możesz zapewnić dom tymczasowy i uchronić czworonoga przed np. pobytem w schronisku dla zwierząt. Nawet w najlepszym schronisku pies czy kot będzie przeżywał niewyobrażalny dla człowieka stres, który zmniejsza jego odporność i zwiększa możliwość zachorowania. Trzeba też pamiętać, że te zwierzęta, które trafią do schroniska, prawdopodobnie nigdy nie znajdą nowego domu.

Pobyt zwierzęcia w domu tymczasowym może potrwać tydzień, miesiąc, a nawet pół roku. Dopóty, dopóki my nie znajdziemy mu domu stałego. Na czas pobytu zwierzęcia w domu tymczasowym pokrywamy koszty karmy oraz leczenia. Zanim się Państwo zdecydujecie na taką formę pomocy, prosimy najpierw o przemyślenie tej decyzji, a potem o wypełnienie ankiety. Informacje, które podacie Państwo w ankiecie pomogą nam choć trochę w dobraniu odpowiedniego do Państwa trybu życia zwierzęcia.

Ankieta do pobrania tutaj